Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во црквата на Света Софија во Охрид (05.10.2008)

Во рамките на Архиепископскиот црковно-народен собор во катедралната црква на Света Софија денеска се одржа Света Архиерејска Литургија со која чиноначалствуваше Архиепископот Охридски и Македонски г. г. Стефан во сослужение со сите архиереи на МПЦ.