Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Помен за Тоше Проески во Малме (18.10.2008)

Денес 16.10.2008 година, кога се навршува една година од смртта на нашата мега ѕвезда Тоше Проески, Митрополитот Европски г. Пимен, во сослужение со парохискиот свештеник во МПЦО „Св.Наум Охридски“ – Малме Прота-Ставрофор Блажо Кожарски отслужи помен во соборниот храм посветен на Свети Наум Охридски Малме-Шведска.

На самиот чин присуствуаа голем број на верници од различни возрасти.

Потоа во црковнтата сала на видео бим се проследи концертот од градскиот стадион во Скопје од 05.10.2008 година што беше организиран во чест на Тоше Проески.

 

 

         

 

         

 

         

 

 

Известува: протоереј-ставрофор Блажо Кожарски