Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Вечерна богослужба (05.01.2009)

По повод храмовиот празник на МПЦО „Св.Наум Охридски“ – Малме – Шведска. на ден 04.01.2009 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Европски г Пимен, во сослужение на парохискиот свештеник протоереј-ставрофор Блажо Кожарски, во соборниот храм  во Малме, посветен на Свети Наум отслужи вечерна Богослужба и го благослови петолебието. На крајот произнесе и празнично слово.

 

      

Известува: протоереј-ставрофор Блажо Кожарски