Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Свечен ручек по повод именденот на Архиепископот г.г. Стефан (09.01.2009)

 

Поглаварот на Македонската Православна Црква г.г. Стефан по повод празникот на Рождеството Христово и празникот на светиот архиѓакон и првомаченик Стефан, вчера приреди празнична трпеза за државниот врв. На заедничката празнична трпеза во резиденцијата на поглаварот на МПЦ, присутвуваа претседателот на Република Македонија г. Бранко Црвенковски, премиерот на Владата на Р. Македонија г. Никола Груевски и претседателот на Собранието г. Трајко Вељановски.

 

 

 

    

Извор: МИА