Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во црквата на свети Димитриј во Скопје (19.01.2009)

Денес, на празникот Богојавление, Поглаварот на Македонската  Православна Црква  г.г. Стефан во солужение на Епископот Хераклејски г. Климент, отслужи Божествена Литургија во црквата на свети Димитриј во Скопје. Верниот народ се причести со Светите Тајни Христови.

 

          

 

           

 

           

Известува: Калина Трпеска