Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Скопје (24.09.2009)

Во шеснаесеттата  недела по Педесетницата кога Света Црква го слави споменот на Раѓањето на Пресвета Богородица, Неговото Блаженсво Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан отслужи Божествена Литургија во сослужение на Митрополитот Горазд и свештенството од храмот посветен Раѓањето на Пресвета Богородица во Скопје. На Литругијата многубројниот верен  народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

      

 

     

 

      

 

      

Известува: Калина Трпеска