Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во Прилеп (11.02.2010)

На 11.02.2010 г., на празникот на Светите Три Светители, Неговото Блаженство Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан во сослужение со надлежниот МИтрополит Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиско-новозеландски г. Петар отслужи празнична Божествена Литургија во храмот на Светото Благовештение во Прилеп.

 

          

 

          

Известува: Весна Апостоловска