Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во Струмица (21.02.2010)

Денес, во Неделата на Православието, Митрополитот Европски г. Пимен отслужи Архиерејска Божествена Литургија во соборната црква на Светите Методиј и Кирил во Струмица. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.