Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Чествување во Македонската црковна општина „Св. Злата Мегленска“, Загреб (27.11.2010)

Во 23-та недела по Педесетница, на празникот на светата великомаченичка Злата и светите маченици Карп и Папила, парохискиот свештеник протоереј Кирко Велински, отслужи Божествена Литургија во Загреб, Р. Хрватска. На Литургијата присуствуваше Митрополитот Европски г. Пимен.   

 

              

 

             

 

            

 

            

 

 

Известува: Стојанка Тежак