Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Вечерна богослужба на денот на Св. Климент (07.12.2010)

На денот на прославувањето на патронот на нашата Црква - Свети Климент, во Соборниот храм во Скопје  се изврши Вечерна богослужба во присуство на Неговото блаженство Архиепископот охридски и македонски г. г. Стефан и митрополитот Повардарски г. Агатангел. На Богослужбата чиноначалствуваше митрополитот Полошко-кумановски г. Кирил во сослужение на повеќе свештенослужители од Скопската Православна епархија.

Покрај многубројниот верен народ на Вечерната богослужба присуствуваа сите свештенослужители на Скопската епархија.

 

      

 

       

 

       

 

       

 

 

Извор: Скопска епархија