Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Водоча (22.04.2012)

Денес, на Томина недела, во манастирот на Покров на Пресвета Богородица во Водоча, Митрополитот Европски г. Пимен отслужи Света Архиерејска Литургија, на која во презвитерски чин го ракоположи јероѓаконот Атанасиј. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.