Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Литургија во црквата на светите Петар и Павле во Ѓорче Петров, Скопје (15.07.2012 18:06)

 

На денот кога Православната Црква го прославува споменот на св. првоврховни апостоли Петар и Павле, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан отслужи Божестена Литургија во  црквата „Св. Петар и Павле“ во населбата Ѓорче Петров. На Литургијата во архимандритски чин беше произведен игуменот Јосиф Тодоровски.

 

 

 

  

 

  

 

   

 

   

 

 

Извор: Скопска епархија