Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Богојавление во Скопје (19.01.2013 19:08)

На празникот Богојавление, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан отслужи Архиерејска Божествена Литургија во црквата на свети великомаченик Димитриј во Скопје заедно со свештеници од Скопската епархија. По отслужената Литургија се изврши Голем Богојавленски водосвет и верниците се упатија кон реката Вардар каде беше положен Крстот за осветување на водите. 


Бог се јави!

Навистина се јави!

 

         

 

           

 

                

 

              

 

Извор: Скопска епархија