Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Панихида на гробот на Гоце Делчев (4.02.2013 19:31)

Неговото Преосвештенство Епископот Велички г. Јосиф, во присуство на Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан и свештеници од Скопската епархија, отслужи панихида на гробот на Гоце Делчев, по повод сто четириесет и една година од неговото раѓање.