Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Банско (14.02.2013 22:54)

 

 

 

 

 

 

 

 

Денес, на празникот на свети маченик Трифун, во манастирот на светите Четириесет Севастиски маченици во Банско, беше отслужена Божествена Литургија на која присуствуваше Митрополитот Европски г. Пимен.