Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Божествена Литургија на празникот на Сретение Господово (15.02.2013 14:36)

На празникот на Сретение Господово (15.02.2013 г.), Митрополитот Полошко-кумановски г. Кирил, во сослужение на Епископот Лешочки г. Јосиф, отслужи Света Божествена Литургија во црквата на света Троица во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

           

 

            

 

                                       

 

           

 

Извор: josif.mk