Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Литургија на Томина недела во Скопје (12.05.2013 11:10)

Во втората недела по Воскресението Христово, Неговото Блаженство Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан чиноначалствуваше на Божествената Литургија на која му сослужуваа Митрополитот Повардарски г. Агатангел и Епископот Лешочки г. Јосиф во црквата на св. Петка во Скопје. По отслужената Литургија беше благословена црковната сала и библиотека.

 

                                 

 

      

 

     

 

                                  

 

     

 

      

 

 

Извор: Скопска епархија