Vesti i nastani
 
 
 
 

 

 

Парастос по повод 26 година од блаженото упокојување на Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Ангелариј (15.06.2013 17:54)

Поглаварот на Македонската Православна Црква г.г. Стефан во сослужение со епископите Јосиф Велички и Јосиф Лешочки во храмот на свети Димитриј во Скопје отслужи парастос по повод 26 година од блаженото упокојување на Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Ангелариј.

 

ВЕЧЕН ДА МУ Е СПОМЕНОТ.