Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во манастирот на светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици во Струмица (11.12.2013 19:08)

Денес, на празникот на светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици, во манастирот посветен на овие Светители во Струмица, Божествена Литургија отслужи надлежниот Митрополит Струмички г. Наум во сослужение со Митрополитот Европски г. Пимен, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф и Митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф. На Литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.