Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Средба меѓу Рускиот Патријарх Кирил и Претседателот Иванов (13.02.2014 11:15)

На 9 февруари 2014 година во Патриjаршиските простории во Московскиот Кремљ, Неговата Светост Патријархот Московски и на цела Русија Кирил се сретна со Неговата Екселенција, Претседателот на Република Македонија проф. д-р Ѓорге Иванов.

 

                

             

Извор: Прес-служба на Патријархот Московски и на цела Русија