Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан отслужи Архиерејска Божествена Литургија во Ново Село (струмичко) (09.05.2014 10:19)

 

Денес, на празникот на светиот великомаченик Георгиј Победоносец, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан отслужи Архиерејска Божествена Литургија во сослужение со надлежниот Митрополит Струмички г. Наум во манастирот на свети Георгиј и свети Антониј Велики во Ново Село. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.