Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во Струмица (11.12.2014 23:36)

Денес, на празникот на светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици, во манастирот посветен на овие светители во Струмица, Архиерејска Божествена Литургија отслужи Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан во сослужение со надлежниот Митрополит Струмички г. Наум, Митрополитот Брегалнички г. Иларион и Митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф. На Литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.