Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан отслужи Архиерејска Божествена Литургија во манастирот во Водоча (06.05.2015 11:36)

На празникот на светиот великомаченик Георгиј Победоносец, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан отслужи Архиерејска Божествена Литургија во сослужение со надлежниот Митрополит Струмички г. Наум во манастирот на Покров на Пресвета Богородица во Водоча. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.