Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во Гостивар (18.10.2015 23:17)

На 18.10.2015 година, во Дваесеттата недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф во вослужение со Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во храмот на Пресвета Богородица во Гостивар. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

  

   

 

Извор: Кумановско-осоговска епархија