Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во Струмица (03.04.2016 16:58)

Денес, на Крстопоклона недела, Митрополитот Европски г. Пимен отслужи Архиерејска Божествена Литургија во соборната црква на светите Кирил и Методиј во Струмица на која во ѓаконски чин го ракоположи чтецот Константин Павлевски.