Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Известување за сеноќно бдение во Куманово (14.12.2016 17:32)

На 31 декември (сабота, во навечерието на Неделата пред Рождество Христово, посветена на светите отци), со почеток во 22 часот во соборниот митрополитски храм на светиот Николај Чудотворец во Куманово, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф ќе отслужи сеноќно бдение.

Се покануваат сите верници кои се во можност и се со добра волја да земат учество во овој молитвен собор.

Извор: Кумановско-осоговска епархија