Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Свечен прием по повод именденот на Архиепископот г.г. Стефан (09.01.2019 14:38)

По повод празникот Рождество Христово и празникот на светиот првомаченик Стефан беше организиран прием од страна на Архиепископот Охридски и Македонски г. г. Стефан, на кој присуствуваа членови од Синодот на МПЦ – ОА, свештеници, претставници на Владата на Р. Македонија, амбасадори, бизнисмени и јавни личности.