Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во Кратово (24.02.2019 13:25)

На 24 февруари 2019 година, кога Црквата го слави споменот на свети маченик Георгиј Кратовски, во храмот посветен на овој светител во Кратово, Митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф, во сослужение со Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, отслужи света Златоустова Литургија. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.

Извор: Кумановско-осоговска епархија