Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Света Архиерејска Литургија во Кратово (25.02.2020 12:46)

На 24 февруари 2020 година, кога Црквата го слави споменот на светиот маченик Георгиј Кратовски, во црквата посветена во негова чест, во Кратово, Митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф, во сослужение со Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, отслужи Света Архиерејска Литургија. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.