Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Успение на Пресвета Богородица во Лешочкиот манастир (02.09.2020 10:51)

На 28 август 2020 година, на празникот Успение на Пресвета Богородица, во Лешочкиот манастир, со Светата Литургија чиноначалствуваше Митрополитот Европски г. Пимен, а во сослужение на надлежниот архиереј на Тетовско-гостиварската епархија, г. Јосиф. На Литургијата, верниот народ, кој со пост, молитва и исповед се подготвуваше во текот на Богородичниот пост, се причести со Светите Тајни.

 

                           

     

Извор: Тетовско-гостиварска епархија