Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Литургија во Штип (19.12.2021 15:16)

На 19 декември 2021 година, кога го чествуваме споменот на свети Никола Мирликиски Чудотворец и свети Никола Патарски, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на Митрополитот Повардарски г. Агатангел и свештеници на Брегалничката епархија, отслужи Света Архиерејска Литургија во храмот посветен на светиот Никола Мирликиски Чудотворец во Штип.

 

Извор: Брегалничка епархија