Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Литургија во Тетово (29.12.2021 15:25)

На 26 декември 2021 година, во Неделата на Светите праотци, надлежниот Митрополит Тетовско-гостиварски г. Јосиф отслужи Света Литургија во сослужение на Митрополитот Европски г. Пимен, во соборниот храм „Светите Кирил и Методиј“, во Тетово.

 

Извор: Тетовско-гостиварска епархија