Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Белград (12.06.2022 13:22)

Во недела, 12.06.2022 година, на празникот на Слегувањето на Светиот Дух на Апостолите, во храмот посветен на овој празник во Земун, Белград, Неговата Светост Патријархот Српски г. Порфириј чиноначалствуваше со Светиот Евхаристиски собор во сослужение на Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Струмички г. Наум, а во молитвено присуство на голем број верен народ.